MEDLEMSLISTE

(Oppdatert 22.09.2023)

HOL KOMMUNE (ca.245.000 dekar)

Dagali Grunneigarlag, Erling Bjørkheim, Dagali, 3580 Geilo, erlingbjo@outlook.com

Halne Sameige, Stein Verpe, Ustedalen 238, 3580 Geilo, stein@geilovest.no

Sør-Skurdalen Grunneierlag, Knut Johnny Gustavsen, Skurdalen, 3580 Geilo.

knugust@online.no

Lauvviken, Tarjei Breie, Nordre Slettemoen, 3576 Hol

tbreie@start.no

 

 

NORE OG UVDAL KOMMUNE (ca.705.000 dekar)

Uvdal Grunneierlag, Ingebjørg Huseby Vøllo, 3632 Uvdal, ni-vo@online.no

Østfjellet Grunneigarlag, Reidar Røisland, 3632 Uvdal.

kj-ole@online.no

Vestfjellet Sætersameige, Hans Wilhelm Ro, 3632 Uvdal.

hanswro@gmail.com

Sunde og Kittilsland Jaktsameige, Alf Vegar Nymoen, 3629 Nore.

av@nymoen.biz

 

TINN KOMMUNE (ca.504.000 dekar)

Tinn Reinhjordselskap,Henry Gunleiksrud, 3656 Atrå henry.gunleiksrud@stannum.no

Ullarhov Grunneigarlag, Gjermund Geirsta, 3656 Atrå. ggeirsta@online.no

Måna Utmarkslag, Steinar Klonteig, Gaustavegen 315, 3658 Miland, steinar.klonteig@gmail.com

Tessungdalen Utmarkslag, Asgeir Midtbøen, 3650 Tinn Austbygd, asgeir.midtboen@gmail.com

Gøyst Utmarkslag,Håvard Vågen, Gøystdalvegen 256, 3656 Atrå, Vagen.havard@gmail.com.

Rikke Monrad-Hansen, Vesteråsveien 28, 0382 Oslo. monradhansen@gmail.com

Tarjei Mårdalen, Gausetvegen 13, 3656 Atrå.  maardalen1@hotmail.com

Sulebufisket, Per Krogdahl, Munkebekken 316, 1061 Oslo.

Sundet, Viggo Coward, Tollef Gravsvei 89A, 1358 Jar, viggo.coward@gmail.com

Langesjåfisket, (Måna Utmarkslag), Gunnar Tveito

g-tveito@online.no

Skårberg nordre, Karl Halvor Skårberg, Gausetvegen 808, 3656 Atrå, kh@skarbergmaskin.no

 

 

VINJE KOMMUNE (ca.1.105.000 dekar)

Aksvik, Knut Aksvik, Skogveien 25, 3660 Rjukan, Kn-ak@online.no

I/S Laagefjeld, Endre Hermansen, Roaldsøyveien 5, 4085 Hundvåg,   laagefjeld@stavangerske.no

Reinar Jaktterreng, Even Rui, Totakvegen 155, 3864 Rauland, evenrui@frisurf.no

Geirskar jaktterreng, Erik Nystog, Blåbærstigen 4, 3864 Rauland,  nystog@outlook.com

Sterrdalen, Fritzøe Skoger, Kjartan Sjulstad, Industriveien 24, 3748 Siljan  ks@fritzoeskoger.no

Englandsmo Sameige, Åsne Svalastog Draugedal, Rjukanvegen 207, 3864 Rauland, asnesval@gmail.com

AS Bosbøen Jagtselskab,Christian Holtermann, 35 Arundel Gardens, London W11 2 LW, United Kingdom
christian@chrholtermann.com

Lien, Mariken Kramer, : Nøklesvingen 2, 0689 Oslo, marikenkramer@hotmail.com

Liset, Odd Lien, Møsstrond, 3864 Rauland, odd.lien@gmail.com

Hamaren, Halvor Dagalid, 3864 Rauland og Olav Hening Dagalid, Møsstrond, 3864 Rauland, h-dagalid@outlook.com

Sameiet Lisetfjell, Jørgen Christian Leegaard, Ekeliveien 10, 1368 Stabekk, jleegaard@icloud.com

Edland Søndre, Lars Erik Christenson, Utgardsvegen 5, 3895 Edland, laechr@hotmail.com

Bitdal-Boshovd, Johan Vaa, 3864 Rauland. johanbvaa@gmail.com

Rauland Søndre, Hans Erik Aasen og Åsne Kvåli, 3864 Rauland, epost@skinnfellen.no

Edland Nedre, Knut Olav Edland, 3895 Edland, edland@online.no

Nystog, Halvor Lognvik, 3864 Rauland, halvor@lognvik.no

Mogen, Kirsten Torvetjønn, Haugland, 3864 Rauland, dag.haugland@outlook.com

Berunuten Vest, Lasse Mathisen, Vinje kommune, 3890 Ytre Vinje, Lasse.mathisen@vinje.kommune.no

Bergsbitdal, Finn Moi, 3864 Rauland, ra-moy@online.no

Vehus Øvre, Halvor Øygarden, 3890 Ytre Vinje, halvoroygarden19@gmail.com

Hovdenfjellet, Dag Klaveness, Stjerneveien 12 A, 0779 Oslo, dag.klaveness@dnb.no

Rustbu, Edvin Tveiti, 3864 Rauland, edvin.tveiti@vinje.kommune.no

Gjuvik Sameige, Knut Ørn Collett, Tverråsveien 43, 1397Nesøya, knutorncollett@gmail.com

Kovesand, Børre Nordheim-Larsen, Kovesand 1, 3864 Rauland, nordheim-larsen@ardgroup.no

Romtveitstølen-Steinbuflotti, R-S, Telemark Landbruksselskap, Århusvegen 191, 3721 Skien fmteeld@statsforvalteren.no 

Argehovd, Åsmund Løvås m.fl., 3864 Rauland, .post@argehovd.no

Rauland Nordre, Christian Vaa, 3864 Rauland, vaa.christian@gmail.com

Vågslid Grunneigarlag, Odd Heggenes, Haukelivegen 4064, 3895 Edland, arbutun@online.no

Bjønsbu-Vrålsbu, Ingerid Kristine Skamarken, Middelthunsgate 21 C, 0368 Oslo, ingeridks@gmail.com

Havradalen, Alfred Apeland, Venstøphøgda 59, 3721 Skien.

alfred.apeland@gmail.com

Halbjørgkvommi, Nils Helge Dalen, Totakvegen 1079, 3864 Rauland.

nils.helge@gmail.com

Setberg, Halvor Fehn, Vaa, 3864 Rauland

halvor.fehn@gmail.com

Veidemannbu, Torunn Øygarden, Totakvegen 1737, 3864 Rauland, torunnoy@gmail.com

Su-Vaagen, Guro Lunde, Konglevegen 20, 3801 Bø i Telemark, guro.lunde@outlook.com

Havradalen Østre, v/Anders Tveter, C/O Fredensborg AS, Stenberggata 27, 0170 Oslo, anders.tveter@fredensborg.no

Hovden 161/11, Hilde Hovden, Hovden 1, 3864 Rauland, snougla74@gmail.com

Briskestykket-Tjønnstulbeitet: Magnus P. Hald, Clodiusbakken 23, 9009 Tromsø, magnus.p.hald@unn.no

Skinndalen Østre, v Knut Axel Ugland.  kau@kauh.no

 

ULLENSVANG HERAD (622.000 dekar)

Kinso Grunneigarlag, Jon Ystanes, 5781 Lofthus.

jon.ystanes@gmail.com

Tveisme-Vassdalen, Torleif Kvalvik, Gjelet, 5780 Kinsarvik, torleifkvalvik@hotmail.com

Heimfjell Sameigelag, Onar Herland, Ytre Bu, 5780 Kinsarvik. heimfjell@gmail.comonar.herland@gmail.com

Heimste Hadlaskard Sætersameige, v/Steinar Langesæter, Langesæter Indre, 5777 Grimo.
steinar@langesaeter.no

Fagradal-Peisabotn Sameige, Halldor Gjernes, Eidnes 1, 5781 Lofthus.

halldor@gjernes.no

Opedal Grunneigarlag, Knut Opedal, Pb. 6, 5787 Lofthus    kopedal@msn.com.

Vestfjell Grunneigarlag,Therese Angel Mæhle, Børvevegen 2, 5773 Hovland, tessasapplefarm@gmail.com

Solbjørg Sameige, Arne Lofthus og Johannes I. Eidnes, 5781 Lofthus.

alofthu@online.no

Utmarkslaget Kvalnes-Fresvik, v/Håkon Brattespe, 5773 Hovland

hakon.brattespe@kinsarvik.net

 

Odda Grunneigarlag, Einar Riise, Sandvin 24, 5770 Odda.

 

Einar.riise@outlook.com

 

Rabbe, Helleik Rabbe, Haukeliveien 101, 5760 Røldal.

helleik@me.com

 

 

 

EIDFJORD KOMMUNE (ca.424.000 dekar)

Sandvadet, Halldor E. Eidnes, Nedre Eidnes, 5781 Lofthus, heidnes@hotmail.com

Olavsdalen Sameige, Kari Sekse, Segelgjerd, 5773 Hovland.

seksekari@gmail.com

Vedal og Fivlingen Grunneigarlag, Gunnar Lægreid, 5783 Eidfjord, anders.vatle@eidfjord.kommune.no

Veigdalen Grunneigarlag, Tor Helge Tveit, Hagavegen 44, 5784 Øvre Eidfjord   torhelge.tveit@mesta.no

Simadal Sameige, Oddmund Sæ, Austvikvegen 72, 5554 Valevåg.

oddmuns@online.no

Søre Bjoreidalen Sameige,  Asle Øydvin, Blurneslia 2, 5783 Eidfjord

asle@fjellmoro.no

 

 

 

 

OMTRENTLEG SAMLA AREAL INNMELDT I HG

 

Kommune

Areal (km2)

Ant. medlemmer

Prosentandel

Eidfjord

424

6

13

Ullensvang

622

11

17

Hol

245

4

7

Nore og Uvdal

705

4

19

Tinn

504

11

14

Vinje

1105

34

35

Sum

3605

71

100

Utforming: kandesign